Історія закладу освіти

Грамотність у с.Веснянка з''явилась приблизно у 1820 роках.

В 1877році було відкрите Народне училище Міністерства Народної Освіти (НУМНО).

В 1899 році в школі навчалося 54 учні — 46 хлопчиків і 8 дівчаток. Навчання було тоді З —річне.

3 1917року до 1927року учні навчалися в церковно - приходеькій школі, яка була розташована в старому приміщенні, що складалося з двох кімнат. Навчання було 4-х річне. За період з 1917р. по 1927р. школа випустила 756 учнів. В цій школі тоді працювали вчителями

Панченко В.Я. та Панченко Л.Г.

4 липня 1927року церковно - приходська школа була перейменована в початкову 4-х річну школу. Навчання дітей проводилось в двох приміщеннях. ! клас навчався в приміщенні старої школи, а 2, 3, 4 класи — в приміщенні магазину, якого сільська рада віддала для школи. Відстань між двома шкільними приміщеннями була близько кілометра.

Дітей навчали вчителі: Панченко В.Я., Панченко Л.Г., Гненний М.М., Грень Г.Н..

Початкова школа випустила в 1931 році 26учнів.

З 1931 р. по 1937р. в школі було семирічне навчання. Директором семирічної школи був Шевелюк Ф.А. Він всі сили та вміння віддав зміцненню та розвитку школи, а також приймав активну участь в організації колгоспу села Веснянка.

Шевелюр Ф.А. був вчителем історії, Грень Г.Н. — вчителем фізики, Волинська - вчителькою української мови та літератури, Брофершон — учителем німецької мови. Гненний М.М. та Левицькі КА. працювали вчителями початкових класів. Школа відсвяткувала п \ять випусків, випустивши 122 учня.

Педагогічний колектив школи приймав активну участь у політичних та господарських кампаніях села. В школі була створена комсомольська організація. Керівниками комсомольської організації з 1931р. по 1934рбули Захарчук І.С., Чайка С.К та інші.

В 1935 році Старокостянтинівським райвиконкомом було прийнято рішення про будівництво в с Свинна (тепер Веснянка) приміщення школи. Велику увагу будівництву приміщення школи приділяла партійна організація села (секретарем, якої тоді був Соляр Г.А). Допомагали в організації будівництва голова тодішньої сільської ради Багрій Д. та голова колгоспу Романчик Ю.С. Керував будівництвом приміщення школи директор Шевелюк Ф.А. На будівництві, виконуючи різні роботи, працювали вчителі, комсомольська організація, що налічувала 82 члени, учні, батьки.

В 1936році було закінчено кілька класних кімнат, в яких почали навчатись діти.

В 1937році приміщення школи цілком було завершене і здане для навчання дітей.

З 1937 — 1938 навчального року в с.Веснянка почала працювати середня школа, директором якої продовжував бути Шевелюк Ф.А. ( працював до жовтня місяця 1938р.)

Кiлькiсть переглядiв: 456

Коментарi